Türkçe   English   Site Haritası.  


  BİLGİ PAYLAŞIMI 
Ders Notları
İnternet
Kişisel Gelişim
Klavye kısa yollar
Komutlar - Kısa Yollar
Markalaşma
Personel Yönetimi
Satış - Pazarlama
Web Sitenize MSN Üzerinden Canlı Destek Verin!
Yönetim/Organizasyon
Zaman Yönetimi
Best Of FW Maillerim:)
E-Posta
Kutlamalar
Küçük Kodlar
SEO
• Arama Motorları ve Dizinlere (Google, Yahoo, MSN, dmoz) Kayıt
• Backlink Nedir?
• Dmoz’a Nasıl Kayıt Yapılır?
• Domain Bazılı Seo Yönetimi
• Görseller
• SEO Analizi
• SEO Teknikleri (SEOmoz 2009 Anketi)

Site İçi Arama

Domain Bazılı Seo Yönetimi

Çoğu zaman domain’nin önemini merak etmişinizdir evet site ismi yani domainlerin seo açısından önemi oldukça fazladır. Alınacak domain anahtar kelimelerinizle uyumlu olmalıdır. Yeni alıcak olduğunuz domainde ki hedefiniz her zaman belirlemiş olduğunuz hedef kelimeyi içerisinde barındırması gerekmektedir. Bunun bize ne gibi yararı var derseniz seo ya her zaman bu yöntemle önde başlamış olursunuz. Bunun dışında olucak kelimeler domainin başında olmak zorundadır. Çünkü domain’nin anlaşılması açısından ilk önce anahtar kelime kullanılmalıdır. Anahtar kelimeniz sayesinde açmış olduğunuz sitenize ziyaret çekmeniz daha da kolaylaşıcaktır. Sitemize ne kadar fazla anahtar kelimeyle ziyeretçi çekebilirsek sitemizin kalitesi de o denle artacaktır.

Anahtar Kelime Uygunluğu

Almış olacağınız domain anahtar kelimenizle mutlaka uyumlu olmalıdır. Anahtar kelimeyi barındırmayan veya kısmen benzer olan domainler seo açısından olumsuz olacaktır.

Uzunluk

Seo açısından sitemize gelen doğrudan ziyaretçilerin önemi oldukça fazladır. Doğrudan gelen ziyaretçilerin manası sitemizin bir marka yani oturmuş bir site anlamına gelmesidir. Bununla birlikte önemli bir kriterde  domain uzunluğumuzun yanı sıra , domain kelime sayımızdır. Alacak olduğumuz domainimizin kelime sayısı 3 kelimeyi geçmemesi önerilmektedir.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Emine SELÇUK 2007-2012© Emine Sel�uk    0
emineWEBTR